Farmaceitisko kompāniju, pārtikas produktu un medikamentu kvalitātes un sanitārās uzraudzības pārvaldes (FDA) reakcija sekoja nekavējoties. Tika izvērsta nacionālā kampaņa, kas aizliedza visas prasības, kuras saistītas ar vitamīniem un citām dabīgajām vielām.
Šis fakts nepārsteigs tos, kas zina, ka lielākā daļa FDA ekspertu un apskatnieku ir farmaceitisko kompāniju apmaksāti kalpotāji. Es visiem iesaku izlasīt Tomasa Mūra grāmatu" Nāvi nesošā medicīna", kurā tiek runāts par to, ka FDA ievērojamā mērā tiek kontrolēta no farmaceitisko kompāniju puses. Farmaceitiskās kompānijas, apzinoties, ka informācijas izplatīšanos par vitamīnu glābjošo iedarbību citādākā veidā nespēs aizkavēt, nolēma savu mērķi sasniegt likumdošanas izmainīšanas ceļā. 1993.gadā nāca klajā mana grāmata "Sirds slimību izskaušana." Tajā vienkāršā, saprotamā valodā tika skaidroti centieni un pētījumi par vitamīnu iedarbību sirds slimību jomā. Desmitiem tūkstošu amerikāņu izmantoja šo un arī citus darbus par vitamīnu ietekmi uz organismu, lai pārliecinātu savus politiskos vadītājus neatbalstīt farmaceitiskās rūpniecības un FDA amorālos plānus. "Newsweek" šī cīņa par brīvu pieeju vitamīniem tika aprakstīta kā "ievērojamākā kustība kopš Vjetnamas kara laikiem." Tādā veidā cilvēku intereses ņēma virsroku pār visaptverošajām ekonomiskajām interesēm.
1994. gada 3. augustā ASV Senāts un pārstāvju Palāta vienbalsīgi pieņēma Likumu par veselīgu uzturu un izglītošanu, kurš kļuva par fundamentālu likumu, kas aizstāv un garantē brīvu pieeju vitamīniem un citai atveseļojošajai produkcijai. Šis likums ne tikai atjauno Status – Qvo, bet ļauj arī izplatīt informāciju par vitamīniem. Ja skatās no vēsturiskā redzes viedokļa, miljonu amerikāņu sabiedriskā kustība atnesa farmaceitiskajām kompānijām un grupām ar kopīgām interesēm to pastāvēšanas vēsturē visievērojamākos zaudējumus. Bez tam miljoni amerikāņi ir guvuši vēsturisku uzvaru, kuras rezultāti nesīs labumu visai cilvēcei.