Hemnices programma
Kontakti
.
Farmaceitiskā rūpniecība māna plašus sabiedrības slāņus.

Farmaceitiskā rūpniecība turpina kontrolēt mūsu sabiedrību. Tā kontrolē arī medicīnisko pētījumu veikšanu, nostāda atkarības situācijā visas tās profesijas, kuras ir saistītas ar veselības aizsardzību.

Lai saglabātu un aizsargātu savu dominējošo stāvokli, farmaceitiskās kompānijas manipulē ar likumdošanu un masu informācijas līdzekļiem. Liela mēroga reklāmas un PR kampaņas masu informācijas līdzekļos veido "dūmu aizsegu", kas slēpj īstās farmaceitisko kompāniju intereses.

Tās mēģina sevi proponēt Luī Pastēra, Roberta Koha un citu medicīnas pionieru garā. Tās apgalvo, ka ir ieinteresētas slimību iznīcināšanā humānu mērķu labā. Patiesība ir gluži pretēja: farmaceitiskās kompānijas cenšas saglabāt slimības ar mērķi paplašināt ārstniecisko līdzekļu tirgu.

Farmaceitiskā karteļa mērķis ir likt šķēršļus slimību iznīcināšanai. Tādējādi farmaceitiskās kompānijas darbojas nevis pēc humānisma principiem, bet pēc IG – Farben principiem, kas ir organizēta noziedznieku grupa, kas tiecas ziedot neskaitāmas cilvēku dzīvības iedzīvošanās vārdā.

Savos reklāmas paziņojumos farmaceitiskās kompānijas melīgi apgalvo, ka infekcijas slimību iznīcināšana ir viņu nopelns. Patiesībā vissvarīgākie ārstniecības preparāti, kā penicilīns u.c. antibiotikas tika izgudrots valsts finansētos institūtos. Vienīgais, kam var ticēt, ir tas, ka farmaceitiskās kompānijas uzreiz pacentās šos atklājumus izmantot ienākumu gūšanai. Miljoni nodokļu maksātāju tika apmānīti, jo samaksāja ne tikai par pētījumiem, kas tika veikti valsts institūtos, bet viņiem nākas maksāt arī par zālēm, kuras izstrādātas par valsts līdzekļiem, bet kuras pārdod farmaceitiskās kompānijas.

Citās melīgās kampaņās farmaceitiskās kompānijas apgalvo, ka ar viņu palīdzību cilvēka dzīves ilgums 20.gs. ir palielinājies divas reizes. Taču jebkurā medicīnas mācību grāmatā var izlasīt, ka tas noticis tāpēc, ka uzlabojušies sanitārie apstākļi un tam nav nekā kopīga ar antibiotikām un citiem farmakoloģiskajiem preparātiem.

Vēl viens apmāns ir to preparātu reklāmas kampaņa, kas pazemina holesterīna līmeni. Dzīvniekiem nekustīgā stāvoklī holesterīna līmenis asinīs sasniedz 400 – 600 mg uz decilitru, bet viņiem nemēdz būt infarktu, viņu asinsvadi nostiprinās, pateicoties vitamīniem, kurus izstrādā viņu organisms vai ko viņi saņem ar barību. Acīmredzot, savstarpējā saikne starp holesterīnu un sirds slimību ir vēl vieni maldi, kurus uztur holesterīna līmeni pazeminošu medikamentu ražotāji. Vienīgais, kas skaidri zināms par tādiem preparātiem ir tas, ka tie var izsaukt vēzi. 1996. gada janvārī Amerikas medicīnas asociācijas žurnāls brīdināja medicīnisko un arī visplašāko sabiedrību par to, ka šie preparāti tādās devās, kas tuvas tām, ko pašlaik lieto miljoniem cilvēku visā pasaulē, izsauc vēzi. Bet farmaceitiskās kompānijas nepievērš uzmanību šiem faktiem. Savās plašajās liela mēroga reklāmas kampaņās tās turpina lielīt šīs lēnas darbības "vēža bumbas" kā ledenes vai košļājamo gumiju.

1997.gada 23.jūnijā viens no vadošajiem nedēļas izdevumiem "Wall Street" publicēja rakstu par veselības aizsardzības sistēmu. Tajā tika iekļauta intervija ar farmaceitiskās kompānijas investīciju konsultantu, kurš paziņoja, ka "visi zaudēs, ja tiks atrasts veids, kā tikt vaļā no slimībām." Zem vārda "visi", protams, viņš domāja ne jau pacientu miljonus. Šis konsultants vienkārši izpauda to, ko zina visi – ārstēšanu un pētījumus par ārstēšanu nosaka akcionāru finansiālās intereses.

Farmaceitisko kompāniju ienākumi 25 gadu laikā ir pārsnieguši visu pārējo rūpniecības nozaru ienākumus vidēji par 500%. Citiem vārdiem – bizness, kas balstās uz slimībām, ir pats izdevīgākais bizness pasaulē un miljoniem cilvēku tiešā vai netiešā veidā apmaksā rēķinus. Milzīgās veselības aizsardzības izmaksas, kuras apmaksā pacienti un citi cilvēki, nosaka nekas cits kā farmaceitisko kompāniju nepiepildāmā alkatība. Ko mēs varam darīt?

Šie fakti skaidri parāda, ka veselības aizsardzības struktūra ir kardināli jāmaina. Par katru dienu, kurā tiek pieļauta šīs bezprincipu darbības turpināšanās, mēs maksājam ar savām dzīvēm.

ASV galvenie prokurori 34 štatos ierosināja lietu pret cigarešu ražotājiem ar mērķi samazināt izdevumus to slimību ārstēšanā, kuras izraisa tabakas smēķēšana. Tas radīja nopietnus zaudējumus tabakas ražošanas gigantiem un tagad tiek piedzīts vairāk nekā 400 000 miljonu soda naudas par tiem zaudējumiem, kurus radījusi viņu produkcija. Nenoliedzami, viņi ne visu zināja par noziegumiem, kurus izdarījuši. Taču tie zaudējumi, kurus farmaceitiskās korporācijas nes miljoniem pacientu kā arī valsts sektoram, vairākas reizes pārsniedz tos zaudējumus, kurus radīja tabaka.

Svarīgākais solis, lai mainītu situāciju, ir – ne tikai atmaskot veco, bet radīt jaunu veselības aizsardzības sistēmu. Tā kā mēs esam atbrīvojušies no farmaceitisko karteļu jūga, paveras milzīgas veselības uzlabošanas iespējas. Vairākās nākošajās paaudzēs visvairāk izplatītās saslimšanas būs iespējams kontrolēt un vidējais dzīves ilgums pieaugs par 10 vai vairāk gadiem. Vecums ar lielisku veselības stāvokli būs likums, nevis izņēmums.       

Es uzdevu sev jautājumu- vai cilvēces vēsturē ir bijusi līdzīga situācija, kad cilvēkiem bija jāatbrīvojas no nelielas, bet spēcīgas valdošās kopīgu interešu grupas smacējošā tvēriena? Lūk, šī vēsturiskā paralēle.
 
   
Created by I.am.human.lv